Sníh zrušil Paroubkovu schůzku s Klausem i Fischerem

Praha - Předseda ČSSD Jiří Paroubek, kterého zdržela na Slovensku tamní sněhová kalamita, poobědvá s prezidentem Václavem Klausem ve středu v poledne. Původně se oba politici měli sejít dnes. Paroubek o svém zdržení informoval prezidenta telefonicky a hlava státu vyhověla žádosti o změnu termínu. Paroubek zrušil i na úterý plánované setkání s premiérem Janem Fischerem. Schůzka byla přeložena na pátek, uvedl premiér po jednání vlády.
Paroubek, který je s rodinou na dovolené, se podle mluvčího ČSSD Ondřeje Macury měl do Prahy vrátit v průběhu dnešního dne.

Setkání s Paroubkem by mělo završit prezidentovy novoroční schůzky s vrcholnými českými politiky. Prezident už minulý týden absolvoval jednání s Fischerem, s předsedy obou komor parlamentu a s předsedou ODS Mirkem Topolánkem. Představitelé menších sněmovních stran podobné pozvání na Hrad nedostali.

Novoroční setkání politiků s Klausem slouží k debatám o plánech v začínajícím roce. Hlavními tématy pro letošní rok jsou opatření proti dopadům ekonomické krize, květnové volby do sněmovny a kroky, které by chtěly parlament a Fischerova úřednická vláda provést ještě před nimi.

S politickými lídry se o stejných tématech na schůzkách před lednovou schůzí Poslanecké sněmovny baví také Fischer. Setkal se již s předsedy KDU-ČSL a Strany zelených Cyrilem Svobodou a Ondřejem Liškou. Schůzku s Paroubkem měl naplánovanou na úterý, ve středu se má premiér sejít s předsedou TOP 09 Karlem Schwarzenbergem a ve čtvrtek s lídry ODS Mirkem Topolánkem a KSČM Vojtěchem Filipem.

Jiří Paroubek a Jan Fischer
Jiří Paroubek a Jan Fischer