Pražský primátor zřejmě zdolává střechu Antarktidy

Praha - Primátor Pavel Bém v těchto dnech zřejmě zdolává nejvyšší vrchol Antarktidy Mount Vinson. S odkazem na své zdroje přišel s touto informací server Aktuálně.cz. Bém měl odjet na dovolenou už koncem prosince. Pražský magistrát informaci o Antarktidě nepotvrdil, uvedl pouze, že primátor je na horách. O místě Bémova pobytu nehodlá hovořit ani jeho manželka Radmila, ani jeho spolupracovníci.

„Primátor je na horách. Provozuje skialpinismus a podobně,“ řekl ředitel magistrátního odboru public relations Aleš Koutný. Bémův telefon je podle serveru už víc než týden nedostupný a mobilní telefon má vypnutý také cestovatel a horolezec Rudolf Švaříček, který s Bémem absolvoval i výstup na Mount Everest.

O primátorově snaze pokořit nejvyšší vrchol Antarktidy se mluvilo už před rokem o Vánocích. Primátor tehdy uvedl pouze to, že byl na horách. Vrchol Mount Vinson je prý posledním, který Bém musí pokořit, aby se dostal do elitní skupiny horolezců, kteří zdolali sedm nejvyšších hor sedmi světadílů - 7 Summits.