Čerpadlářka zahnala lupiče mokrým hadrem

Sviadnov – Policisté ve Frýdku-Místku vyšetřují kuriózní loupež. Muž s pistolí v ruce zaútočil na čerpací stanici ve Sviadnově. Pohotová čerpadlářka ale překvapeného zloděje zahnala koštětem a mokrým hadrem. Lupič sice utekl, za několik minut ho ale dopadla policie. Nyní čeká na soud ve vazbě. V případě odsouzení mu hrozí až deset let vězení.

Lupič vešel do prodejny ve chvíli, kdy ji osmapadesátiletá čerpadlářka Jiřina Zdársová vytírala. Límcem kabátu si zakrýval obličej a v ruce držel pistoli. „Lekla jsem se, na nic jiného jsem se nedívala. Jak jsem se držela té metly, tak jsem ji vzala a praštila jsem ho do ruky,“ popsala žena přepadení.

Muž plánoval další přepadení, doma měl pouta i roubík

Video Reportáž Jiřího Loučky
video

Reportáž Jiřího Loučky

Muže pak podle svých slov praštila mokrým hadrem i do tváře a vyhnala ho ven: „Měla jsem strach přestat, aby se náhodou nesnažil ještě natáhnout bubínek, tak jsem ho hnala až na výjezd.“ Statečná čerpadlářka poté zavolala policisty, kteří padesátiletého zloděje zatkli nedaleko pumpy. 

Muž měl podle policie v plánu i další přepadení. Při domovní prohlídce našli kromě pistole i pouta, roubík, nůž, toluen, sáček s pepřem a topůrko od sekery. „Plánoval přepadnout taxikáře, kterého chtěl svázat, dát mu roubík a pohodit ho v lese. S autem pak chtěl vyloupit další čerpací stanici,“ dodal mluvčí PČR Frýdek-Místek Ivan Žurovec.

Nůž
Nůž