Sněžit už bude jen ojediněle, na horách sluníčko

Praha - Víkendové přívaly sněhu pomalu vystřídá mráz. V následujících dnech bude sněžit už jen ojediněle, v nížinách bude spíš zataženo s mlhami. Na horách by mělo být kvůli inverzi slunečné počasí, v noci ale může rtuť teploměru klesnout až k minus 15 stupňům Celsia, přes den pak od minus pěti stupňů do nuly. Jelikož by v následujících dnech neměly teploty vystoupat nad bod mrazu, současná sněhová pokrývka se zřejmě ještě nějaký čas udrží.

Slabě sněžit by mělo podle předpovědí jen ve středu a na přelomu týdne. Jinak bude převládat zatažená obloha, kterou ráno a dopoledne doplní mrznoucí mlhy. Velmi chladné počasí ale překvapilo už dnes ráno zejména obyvatele jižních Čech a Českomoravské vrchoviny, kde teploty klesly až k minus 16 stupňům. 

Česko se stále vyrovnává s přívaly sněhu. Místy spadlo až půl metru, což způsobilo komplikace v dopravě a zásobování. Podle sněhové mapy ČHMÚ leželo v pondělí  více než 50 centimetrů sněhu jen v nejvýše položených oblastech republiky v Krkonoších a Jeseníkách. Kolem 40 centimetrů bylo v Pardubickém a Středočeském kraji a také na Vysočině. Naopak nejméně sněhu, do 15 centimetrů, bylo na jižní Moravě a západě Čech.