Titul Auto roku 2010 v ČR získala Škoda Yeti

Praha - Vítězem ankety Auto roku 2010 v ČR se stal automobil Škoda Yeti. V soutěži pořádané Svazem dovozců automobilů a Sdružením automobilového průmyslu o tom rozhodlo hlasování 23členné odborné poroty a veřejnosti. Do soutěže bylo nominováno 37 automobilových novinek.

V 16. ročníku ankety obsadil Golf první příčku mezi malými auty a vozy nižší střední třídy, Mercedes bodoval mezi auty střední a vyšší střední třídy, Porsche bodovalo v kategorii sportovních aut, Yeti mezi SUV a Peugeot mezi velkoprostorovými vozy MPV. Vítězem konkurenční ankety, jíž pořádá a vyhodnocuje Klub motoristických novinářů, se stala Škoda Yeti.

Autoprůmysl se souhrnnými tržbami více než 600 miliard korun ročně tvoří 20 procent tuzemské průmyslové výroby a 20 procent exportu České republiky. Ani českému autoprůmyslu se nevyhnula ekonomická recese. Přesto však výroba osobních automobilů v tuzemských automobilkách vzrostla a poprvé v historii přesáhla hranici 950 tisíc vyrobených vozů za rok. Čeští výrobci autodílů vyrábějí součástky pro tři čtvrtiny ze všech aut nominovaných do soutěže Auto roku 2010.