Řidič nepřežil náraz do stromu a požár auta

Racková (Zlínsko) - Neznámý řidič felicie nepřežil dnes brzy ráno havárii na silnici u Rackové na Zlínsku. Zatím z nezjištěných příčin sjel z cesty, narazil do stromu a následně vůz zachvátily plameny. Uvnitř vraku bylo nalezeno ohořelé torzo lidského těla, totožnost zemřelé osoby zjišťuje policie. U nehody zasahovala i jednotka profesionálních hasičů ze Zlína a dobrovolní hasiči z Rackové. Před příjezdem hasičů na místě pomáhali dva muži z nedaleké dílny, kteří se snažili požár hasit pomocí dvou přenosných hasicích přístrojů. Proti rozsáhlému požáru celého auta však neměli velkou šanci, uvedl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Řidič nezvládl jízdu ve směru od části Zlína Mladcová k Rackové, když v klesání lesem a mírné zatáčce vyjel mimo silnici. „Vozidlo silně narazilo do kmene vzrostlého stromu, který po čelním střetu prošel takřka až do kabiny auta. Po havárii došlo k rozsáhlému požáru, který zachvátil celý vůz,“ popisoval Mitáček. Požár se snažili zlikvidovat i dva muži z nedaleké dílny, podařilo se to ale až profesionálním hasičům.

Lékař záchranné služby již mohl konstatovat jen smrt řidiče. „Policisté zjišťují, o koho jde. Proto jsme nařídili soudní pitvu a tragickou havárii i nadále vyšetřujeme. Například zjišťujeme přesnou příčinu nehody. Z jakého důvodu auto sjelo z cesty, zatím přesně nevíme,“ poznamenala zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Jde o první nehodu se smrtelným zraněním v tomto roce na Zlínsku, v celém kraji se zatím staly tři. V loňském roce zemřeli na Zlínsku při nehodách čtyři lidé, ve Zlínském kraji jich bylo celkem 48.

Řidič felicie nepřežil havárii na silnici u Rackové na Zlínsku.
Řidič felicie nepřežil havárii na silnici u Rackové na Zlínsku.