V PID loni přibylo 136 autobusů

Praha – Autobusoví dopravci zajišťující provoz na linkách Pražské integrované dopravy nakoupili během roku 136 nových autobusů. Vedle 90 vozidel pražského dopravního podniku šlo vesměs o autobusy pro příměstské linky zajišťované soukromými dopravci. Na středočeských linkách začalo jezdit i několik nových nízkopodlažních vozidel, tři dopravní společnosti nakoupily také kloubové regionální autobusy, informovala společnost Ropid, která objednává hromadnou dopravu v Praze a okolí.

Největší počet autobusů pro příměstskou dopravu nakoupila Veolia, která si pořídila deset nových a osm pětiletých ojetých vozů. Dvanáct autobusů koupil dopravce ČSAD Střední Čechy, patří mezi ně i čtyři nízkopodlažní kloubové autobusy, které by se měly objevovat na lince mezi Prahou a Brandýsem nad Labem. Čtyři nové autobusy pořídil loni také dopravce Martin Uher, tři ČSAD Polkost, po dvou Probobus, Spojbus a Stenbus a po jednom Bosák, ČSAD Kladno a Jaroslav Štěpánek.

Podle tiskové zprávy společnosti Ropid jezdí nyní na osmi regionálních linkách v okolí Prahy garantované nízkopodlažní spoje. V budoucnosti by se měl také výrazněji rozšířit počet nově zakoupených kloubových autobusů, které by Ropid chtěl nasadit na linky například v oblasti Štěchovic, Jesenice nebo Jiren.