Středisko Naděje U Bulhara patří mezi nejznámější a zároveň klíčové objekty sociální služby, která pomáhá řešit bezdomovectví na území hlavního města. Denně ho navštíví 300 lidí a v nynějších mrazivých dnech poskytuje noční útočiště stovce bezdomovců.
Magistrát středisku slíbil, že ve chvíli, kdy vyprší doba kolaudační záruky, bude informováno o svém dalším působení. K tomu zatím nedošlo a není ani známo, kam by se měl objekt přestěhovat. Spekuluje se o umístění sociálního střediska v některé z okrajových částí Prahy. Naděje to ale nepovažuje za vhodné řešení. „Služby se poskytují v místě, kde jsou potřebné. Sociální služby pro osoby bez domova se ve všech civilizovaných státech poskytují v centru města. Nevím o jiném vhodnějším pozemku, který by byl dosti skrytý a přitom přístupný,“ upozornil předseda střediska Ilja Hradecký. Podle něj se ze strany města jedná o represi a snahu o vytlačování.

Před polednem o středisku Naděje
Výstavba budovy pod pražskou magistrálou vyšla na necelých 11 milionů korun. Při přesunu by se musela demontovat, na což ovšem instituce nemá dostatek peněz. Ty by postrádala i v případě, že by bylo potřeba novou lokalitu zasíťovat.
Naděje