Vlak zabil muže na holešovickém nádraží

Praha - Střet s vlakem nepřežil dnes odpoledne před jednou hodinou zaměstnanec Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) na pražském holešovickém nádraží, informoval o tom Jan Kučera z Drážní inspekce. Podle informací inspekce byl muž součástí skupiny, která měla ometat sníh na výhybkách. Spolu se dvěma dalšími lidmi přecházel přes kolejiště v době, kdy do stanice přijížděl vlak. Jeho kolegům se podle Kučery nic nestalo.

„Vše nasvědčuje tomu, že se jedná o chybu postiženého,“ upozornil Kučera. Muže přejel vlak Eurocity Jan Jesenius, který jezdí z Budapešti do Hamburku. Provoz na nádraží podle Kučery nehoda neomezila. „Je tam víc kolejí, takže se to místo dá objíždět,“ dodal. Spoj Eurocity ovšem vyrazil na svoji další cestu do Hamburku více než dvě hodiny opožděn.

Nejde o první dnešní tragickou událost na železnici. Na hlavním nádraží v Brně dnes vlak těžce zranil muže. Podle informací hasičů ho připravil o nohy. Na přejezdu mezi Lomnicí nad Lužnicí a Třeboní se s vlakem srazil osobní automobil. Při této nehodě se zranil řidič vozu a jeden cestující ve vlaku. „V době nehody byla výstražná světla na přejezdu v činnosti, zřejmě tedy nepůjde o chybu na straně železnice,“ uvedl Kučera. Mezi Třeboní a Lomnicí (na trati Veselí nad Lužnicí - České Velenice) nejezdily zhruba čtyři hodiny vlaky, provoz byl obnoven před čtvrtou odpoledne.