Berlínská S-Bahn opět jezdí s omezením

Berlín – Série problémů, které si opakovaně žádají výrazné omezení provozu berlínské městské železnice S-Bahn, pokračuje i v novém roce. Podle informací Německých drah (DB), jejichž dceřinou společností S-Bahn Berlin je, způsobilo nynější výluku počasí. V chladu se porouchaly motory sta tzv. čtvrtvlaků – dvoučlánkových jednotek, které bývají na soupravě S-Bahn zařazeny většinou čtyři, na méně vytížených spojích pouze dvě. V provozu tak zůstává 275 čtvrtvlaků. DB vyčlenily na opravy berlínských vlaků dodatečné prostory v dílnách v Dessau, zároveň ale musely v Berlíně zavést výlukový provoz.

Ovlivněn je provoz na linkách S1, S2, S47, S5 a S7. Nejvýrazněji se výluka dotkla linky S47, která je zkrácena do trasy Schöneweide–Spindlersfeld. Na ostatních linkách jsou prodlouženy intervaly a vložené posilové spoje jsou zkráceny.

Jako náhrada za odpadlé spoje jezdí po páteřní trati mezi Východním nádražím (Ostbahnhof) a Postupimí (Potsdam Hbf) mimořádné posily, na které byly z jiných měst přivezeny elektrické jednotky řady 423. Ty však nemohou jezdit po speciálních tratích určených pro berlínskou S-Bahn, a tak se jimi cestující dostanou pouze do některých zastávek.