Únosci právníka v kufru budou vyšetřováni na svobodě

Praha - Čtveřice mužů viněných z vydírání právníka nalezeného v kufru auta bude vyšetřována na svobodě. Rozhodl o tom dnes Obvodní soud pro Prahu 8. Úterní únos šestatřicetiletého právníka slovenského původu v Praze-Bohnicích zorganizovali podle serveru iDNES.cz dva lidé z Koryčan na Kroměřížsku - invalidní důchodce a jeho 24letý syn. Hrozila jim exekuce jejich domu a chtěli právníka donutit, aby ji zastavil. Při akci, která skončila havárií auta, jim pomáhala dvojice známých ze stejného města. 

Spoutaného šestatřicetiletého Slováka nalezli policisté v úterý v kufru havarovaného auta v Praze 8 na křižovatce ulic Čimická - Pod Čimickým hájem. Muž nebyl zraněn, policisté mu nyní poskytli policejní ochranu, protože čtveřice mužů vyhrožovala jemu i jeho rodině. Chtěli po něm, aby zastavil dražbu nemovitosti jednoho z nich.

Policie se o údajném únosu dozvěděla díky volání na linku 158. Volající tvrdil, že „někdo do kufru Škody Fabia naložil pod pohrůžkou střelné zbraně spoutaného muže a že vůz se čtyřmi muži v kapucích ujíždí směrem k Ďáblicím“. Policisté posléze auto nalezli, muži však z místa nehody ujeli. Zadrženi byli o den později v Brně. Policie muže ve věku od 22 do 47 let obvinila z vydírání.