Chlapec se topil v čestlickém akvaparku, teď bojuje o život

Čestlice - Čtyřletý chlapec se v sobotu večer topil v akvaparku v Čestlicích u Prahy. Jeho stav je nyní velmi vážný. Po příjezdu záchranářů byl v bezvědomí a nedýchal. Po obnovení základních životních funkcí musel být ve vážném stavu převezen do Fakultní nemocnice v Motole, uvedla mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková. Hoch je podle mluvčí motolské nemocnice Evy Jurinové stále ve velmi vážném stavu.

„Do příjezdu záchranářů u něj prováděli masáž srdce a dýchání z úst do úst plavčíci z místního areálu, poté si chlapce převzali záchranáři a prováděli u něj resuscitaci až do obnovení základních životních funkcí,“ uvedla Janečková. Chlapec byl podle policie v akvaparku se svým otcem. Ten byl dopoledne vyslechnut, stejně jako svědci události, jako například plavčíci. „Nikoho jsme zatím neobvinili, příčiny celé události stále vyšetřujeme. Víme však, že se nezranil na žádném z tobogánů,“ řekla odpoledne mluvčí policie Praha-venkov Štěpánka Zatloukalová.

Vedení akvaparku se zatím v průběhu vyšetřování nechce k celé události příliš vyjadřovat. „Jsme touto nešťastnou událostí zdrceni a přejeme chlapci brzké uzdravení,“ uvedl ředitel Radek Steinhaizl. Akvapark pravidelně pořádá speciální akce pro děti. Velmi často ho navštěvují mateřské a základní školy nejen z Prahy a Středočeského kraje. Aquapalace Praha nijak neomezuje vstup dětí do areálu, nicméně děti do 12 let musí být pod dozorem rodičů.

/*json*/{"map":{"lat":50.0076148999,"lng":14.5712828636,"zoom":16,"mapTypeId":"satellite"},"markers":[{"lat":50.007339088316,"lng":14.571368694305,"type":"1","description":"Akvapark \u010cestlice"}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/