Vlaky jezdí z Prahy se zpožděním

Praha – Nehody od rána výrazně komplikují železniční dopravu v Praze, odkud se zpoždění přenášejí do dalších míst. Až dvouhodinová zpoždění si odvážejí dálkové vlaky, které se nevejdou na hlavní nádraží. Na něm vykolejila lokomotiva, a stanice má proto omezenou kapacitu. Spoje tak musí čekat, až se jim uvolní kolej. Lokomotiva na hlavním nádraží vykolejila před osmou ráno a blokuje výhybky a průjezd asi pěti kolejí, uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Oprava kolejiště tam bude probíhat v nočních hodinách. Zpoždění vlaky v Praze nabíraly již brzy ráno, kdy ve Vršovicích spadla trolej.

Pozdě jezdí i regionální vlaky do Berouna a Benešova, zpoždění činí hodinu v případě berounské trati a půl hodiny v případě benešovské. Problémy jsou také kvůli zasněženým tratím z Prahy do Kolína a do Lysé nad Labem. „Některé spoje jsou i zkráceny nebo odřeknuty,“ uvedl mluvčí Regionálního organizátora Pražské integrované dopravy Filip Drápal.

Rychlíky a expresní vlaky na hlavních tratích mezi Prahou a Českou Třebovou, Plzní nebo Českými Budějovicemi jezdí většinou zpožděny o půl hodiny až hodinu. Rychlíky Praha – Hradec Králové jsou opožděny ještě více. Nejhůře dopadli cestující v rychlíku Sněžka z Prahy do Trutnova, který postupně nabral tři hodiny oproti svému jízdnímu řádu, a také ve spojích Eurocity Avala a Jaroslav Hašek, které jsou zpožděny zhruba o dvě hodiny.