Spor vytvářejí média, notovali si Bém s Topolánkem

Praha – Spor Pavla Béma s Mirkem Topolánkem vnímá předseda občanských demokratů jako dílo médií. Podle něj chtějí média uměle vytvářet konflikt mezi ním a primátorem metropole. Zdůraznil, že si Béma dnes nepozval „na kobereček“, jak o tom média referovala, ale že společně zahájili jednání s regionálními buňkami ODS před parlamentními volbami. Pavel Bém dnes přiznal, že jednání s grémiem ODS bylo věcné, konstruktivní a týkalo se skutečně pouze volební strategie.

„Mediální zájem je vytvářet pnutí mezi Mirkem Topolánkem a Pavlem Bémem… To, že my spolu dlouhodobě souhlasíme v pětadevadesáti procentech a v pěti procentech máme jiný názor, je pro politickou stranu dobře…,“ uvedl na tiskové konferenci Mirek Topolánek. Předseda ODS konstatoval, že se mu tento způsob mediálních referencí vůbec nelíbí. Topolánek dále řekl, že stranické grémium se bude stýkat se zástupci všech regionů, a protože Prahu považuje za region z hlediska volební kampaně nejdůležitější, zahájili tato jednání právě s Prahou.

„Chceme vás požádat, abyste uměle nezasazovali mezi Mirka Topolánka a Pavla Béma jakési klíny, je to zbytečné,“ potvrdil Topolánkova slova i Pavel Bém a dodal, že společným a jediným zájmem jich obou je vítězství v nadcházejících parlamentních volbách. Bém je přesvědčen, že ODS je jediným pravicovým politickým subjektem v ČR, který má recept, jak provést Česko složitými časy hospodářské krize.

Video Brífink ODS o mediální příčině sporů Mirka Topolánka s Pavlem Bémem
video

Brífink ODS o mediální příčině sporů Mirka Topolánka s Pavlem Bémem

Pavel Bém
Pavel Bém