Střet s vlakem si vyžádal dva životy

Troubsko (Brněnsko) - V Troubsku na Brněnsku se srazil na železničním přejezdu osobní vlak s autem. Na místě zemřel řidič se spolujezdcem, informoval o tom náměstek generálního ředitele Drážní inspekce Jan Kučera. Nehoda se stala před druhou hodinou na nechráněném přejezdu s výstražnými světly. Provoz se tam podařilo obnovit až krátce před šestou hodinou. Letos tak zahynuli na železničních přejezdech v republice čtyři lidé.

„Strojvedoucí vypověděl, že asi 10 metrů před železničním přejezdem spatřil osobní automobil, který mu vjel přímo před čelo motorového vozu. I přes použití rychlobrzdy vlak ujel ještě dalších 263 metrů, než zastavil,“ uvedl Kučera. Auto je zcela zničeno. Škoda na něm se odhaduje na 100 000 korun, na vlaku pak na 50 000 korun.

Značení na přejezdu je sice podle prvotního zkoumání funkční, přesto jej budou ještě zkoumat odborníci. Dechová zkouška neprokázala u strojvedoucího, že by byl pod vlivem alkoholu.

Na železničních přejezdech bez závor se tak dnes staly celkem tři dopravní nehody. K poslední došlo po čtvrté hodině v Jindřichově Hradci, kde se srazil osobní vlak jedoucí z Veselí nad Lužnicí do Počátek-Žirovnice s autem. Havárie se však obešla bez zranění a provoz na trati se tam podařilo obnovit kolem půl šesté. Ráno se na přejezdu v Jirkově na Chomutovsku také střetl osobní vlak s autem, jeho řidič utrpěl těžké zranění.

Letos zatím zahynuli na železničních přejezdech v republice, a to včetně  nehody v Troubsku, čtyři lidé. Dalších osm utrpělo zranění. Stalo se na nich celkem 15 dopravních nehod. „Statistika je velmi nepříznivá. Téměř na každý den letoška připadá jedna srážka na železničním přejezdu,“ zdůraznil Kučera.