Dopravu komplikuje namrzající mlha

Praha - Hlavní silniční tahy jsou většinou holé a mokré, sjízdné se zvýšenou opatrností. Na Vysočině, Jindřichohradecku a Táborsku musí ale řidiči počítat se sněhovými přeháňkami, zbytky sněhu po plužení leží na vozovkách také na Českobudějovicku a Písecku. Zejména na Strakonicku se lokálně tvoří námraza. Místní mlhy se vyskytují na Havlíčkobrodsku a Pelhřimovsku. Na silnicích druhé a třetí třídy v okolí Hlinska jsou zledovatělé koleje, na Svitavsku je na vozovkách sjízdný jen jeden jízdní pruh. Vlivem denních teplot nad nulou ujetý sníh odtává, v noci však opět zmrzne a na zledovatělém povrchu se posyp neudrží. Aktuální situace na českých silnicích zde.

Podle výstrahy meteorologů hrozí nebezpečí tvorby ledovky a náledí až do čtvrtečního dopoledne. V úsecích ošetřovaných inertním posypem stále leží ujetá vrstva sněhu krytá posypem.

Dálnice D1 je mokrá po chemickém ošetření a sjízdná bez omezení. Hlavní silnice vyžadují zvýšenou opatrnost na Jihlavsku, Pelhřimovsku a Třebíčsku, vedlejší na celém území Vysočiny.

V regionu Moravské Třebové a Ústí nad Orlicí se tvoří namrzající mlha. Rozbředlý sníh se drží na silnicích nižších tříd v regionu Skutče a Železných hor. Na Chrudimsku není průjezdná pouze jedna silnice v úseku Křižanovice-Hradiště.

Na řadě vedlejších silnic v Královéhradeckém kraji leží ujetý nebo zledovatělý sníh. Chemicky udržované silnice jsou většinou mokré. V noci se v kraji výrazně ochladilo, například v Krkonoších teploty dnes ráno klesly k minus deseti stupňům Celsia. Zledovatělá vrstva sněhu s místy vyjetými kolejemi leží například na silnicích na Jičínsku. Ledová vrstva krytá posypem pokrývá i horské silnice na Rychnovsku. Dálnice D11 z Prahy do Hradce Králové je mokrá a sjízdná bez omezení.

Mlhavé počasí a zbytky rozbředlého nebo uježděného sněhu na silnicích dnes místy komplikují dopravu v Plzeňském kraji. Mlha se vyskytuje také na Benešovsku, Příbramsku, Kladensku a Rakovnicku.

Všechny silnice v Ústeckém kraji jsou sjízdné, většina z nich ale stále jen se zvýšenou opatrností. Na některých se může objevit náledí.

Meteorologové varují

Vzhledem k dennímu odtávání sněhové pokrývky a nočnímu poklesu teplot pod bod mrazu se během večerních a nočních hodin (ze středy na čtvrtek) bude místy tvořit náledí a zmrazky.