Hajlující mladíci zbili muže, který je napomenul, teď stojí před soudem

Praha - U Obvodního soudu pro Prahu 1 pokračuje proces se dvěma mladíky z Příbramska, kteří loni v květnu údajně v Praze ve Vrchlického sadech napadli a zranili muže. Ten je měl napomenout, když na ulici hajlovali a uráželi lidi s odlišnou barvou pleti. Za výtržnictví, podporu a propagaci hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka a z pokusu o ublížení na zdraví s následkem těžké újmy mladíkům hrozí dva až osm let vězení.

Obvinění v parku před hlavním nádražím měli hajlovat a doplňovali to výkřiky „Sieg Heil“. Přitom se prý obraceli k přítomným občanům tmavší barvy pleti a nenávistně vykřikovali: „Vypadněte z Čech, nemáte českou krev, do Čech nepatříte.“ Oba to popírají, prý vykřikovali chorály o fotbalové Spartě.

Podle policie je napomenul šestatřicetiletý muž z Tachovska. Mladíci na něho poté údajně zaútočili údery a kopy do hlavy a dalších částí těla. Muž se podle policie pokusil uprchnout do nádražní haly, dvojice mladíků po něm prý hodila dlažební kostku, pronásledovala jej a opět ho napadla. Muž utrpěl při napadení mnohačetná zranění, se kterými skončil na ošetření v nemocnici. K vážnějšímu zranění hlavy naštěstí nedošlo, protože se muž kryl vlastníma rukama.