Leden teploty nad nulu nepřinese, oteplení až v únoru

Praha - Konec ledna bude oblačný, místy možná ještě přibude sníh, nebude ho ale hodně a teploty nepřekonají ani ve dne nulu. Teploty v noci se budou pohybovat mezi minus šesti až minus 12 stupni, při jasné obloze klesnou i k minus 16. Přes den pak bude od minus sedmi do minus jednoho stupně.  Oteplení přinese až první únorová dekáda - v nížinách by mělo pršet.

Na počátku února se teplota zvýší zhruba o šest stupňů, na obloze bude stále převládat oblačnost, pokud bude sněžit, tak hlavně ve vyšších polohách. V nižších bude spíš pršet. Noční teploty budou v rozmezí minus jeden až minus sedm stupňů, denní se budou pohybovat mezi minus třemi a plus třemi stupni. To znamená oblevu, ale zda s ní přijdou i povodně způsobené odtáváním sněhových zásob, se zatím nedá předpovědět, v současnosti riziko nehrozí.

Druhá únorová dekáda přinese opět teplotní posun. Mráz ustoupí i v noci, a to na minus šest stupňů až nulu. Ve dne pak teplota vystoupá k plus šesti.

Video Předpověď počasí
video

Předpověď počasí

Celkově bude příštích třicet dní chladnějších, než činí průměr pro toto období. Srážek spadne zhruba obvyklé množství.

V Česku nyní leží odhadem asi 3,3 miliardy krychlových sněhu, což představuje 42 litrů vody na metr čtvereční. Podle Českého hydrometeorologického ústavu tak oproti minulému týdnu přibylo téměř 8,5 litru na metr čtvereční.