Silnice jsou místy zledovatělé a vyskytuje se mlha

Praha - Dopravu na Vysočině komplikují sněhové přeháňky na Jihlavsku, Třebíčsku a Žďársku, na Pelhřimovsku je místy mlha. Hlavní tahy jsou mokré po chemickém ošetření a sjízdné se zvýšenou opatrností, uvádějí silničáři. Na jihu Čech jsou silnice místy zledovatělé, někde na nich leží ujetá vrstva sněhu s vyjetými kolejemi. Ještě dopoledne platí výstraha meteorologů, kteří varují před tvorbou ledovky a náledí.

Zvýšená opatrnost je nutná hlavně na vedlejších silnicích. Na Pelhřimovsku na nich leží zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem, rozbředlý sníh pokrývá komunikace na Havlíčkobrodsku.

Během noci omezila dopravu na dálnici D1 dopravní nehoda dvou nákladních automobilů na 121. kilometru ve směru na Brno. Místo bylo průjezdné pouze přes parkoviště. Po odstranění následků nehody je místo od půl páté průjezdné bez omezení.

Na zledovatělou vrstvu sněhu si mají řidiči dát pozor především na Jindřichohradecku, Prachaticku a Českokrumlovsku. Na Táborsku je na silnicích druhé a třetí třídy vrstva ujetého sněhu, na Českobudějovicku se mohou při jízdě setkat místy s nebezpečnými vyjetými kolejemi.

Menší silnice na Vsetínsku nadále pokrývá ujetá vrstva sněhu od tří do osmi centimetrů. Většinou je krytá posypem. Viditelnost zde místy snižují sněhové přeháňky a mlhy. V celém Zlínském kraji jsou cesty sjízdné se zvýšenou opatrností. Zbytky sněhu na silnicích a sněhové přeháňky komplikují dopravu v Olomouckém kraji. Řidiči by měli být opatrní hlavně na Jesenicku, kde čerstvě napadaný sníh leží i na hlavních tazích.

Dopravu na Chrudimsku, Svitavsku a Orlickoústecku komplikují sněhové přeháňky. Od středních poloh pokrývá silnice druhé a třetí třídy zledovatělá vrstva sněhu. V okolí Moravské Třebové jsou na cestách vyjeté ledové koleje. Ve středních Čechách místy slabě sněží. Všechny silnice jsou sjízdné, řidiči by ale měli jezdit opatrně. Vozovky po chemickém ošetření jsou většinou mokré.

Na silnicích ve vyšších polohách Královéhradeckého kraje stále zůstává několikacentimetrová vrstva uježděného sněhu. V Orlických horách se například v okolí Říček tvoří místy závěje, všechny komunikace jsou však s opatrností sjízdné.

Počasí během dne

Zataženo až oblačno, místy slabé sněžení. Nejvyšší teploty -6 až -2 °C. V 1000 m na horách kolem -10 st., na západě a jihozápadě Čech kolem -7 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.