Řidiče, který ujel od nehody na Lounsku, našla policie

Louny – Policie dopadla po dvou týdnech muže, který sedl za volant navzdory tomu, že měl odebraný řidičský průkaz, během cesty údajně srazil dvě děti a od nehody ujel. Nehoda se stala večer 9. ledna na silnici mezi obcemi Obora a Černčice na Lounsku, zranění při ní utrpěla patnáctiletá dívka a sedmnáctiletý chlapec. Oba před nehodou šli po pravé krajnici. Dívka se bude ze zranění léčit nejméně dva měsíce.

Auto, které dvojici srazilo, našli policisté krátce po nehodě opuštěné v Lounech. Čtyřiatřicetiletý řidič je podezřelý z neposkytnutí pomoci, těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a maření výkonu úředního rozhodnutí. Podle mluvčí lounských policistů Jaromíry Střelcové mu tak hrozí až pětileté vězení.

Muže dopadli v minulých dnech policisté na Táborsku. Po tragické nehodě neváhal opět usednout za volant. Policisté ho zastavili, protože nerespektoval předpisy, snažil se jim ale ujet. „Na vozidle Honda Civic měl namontovány jiné registrační značky. Obviněný je nyní v policejní cele a vyšetřovatel navrhne jeho vazební stíhání,“ uvedla Střelcová.