Tragédie u Rymice se dočká rozuzlení u soudu v Kroměříži

Kroměříž - Kroměřížský okresní soud se začal zabývat červencovou tragédií u vesnice Rymice. Renault, který nezastavil na výzvu strážníků v Holešově, prudce zrychlil. Vzápětí vyletěl z mírné zatáčky a roztříštil se o nízký válečný pomník u sousední obce Rymice. Dvě dívky a jednoho mladíka ve věku 18 a 19 let se záchranářům nepodařilo oživit. Za volantem podle obžaloby seděl opilý Josef Tichák, kterému teď hrozí až desetileté vězení.

„Minimální rychlost toho vozidla byla 127 až 131 kilometrů v hodině na počátku zanechávaných stop,“ prohlásil soudní znalec Jaroslav Sedlák. Josefu Tichákovi hrozí až deset let za mřížemi. Soudu řekl, že se cítí nevinen a podrobnosti z osudné noci si nepamatuje. Cestoval prý nejspíš na zadním sedadle. Za volantem jeho auta seděl podle něj neznámý člověk, který po havárii zřejmě utekl. Jenže hasiči ani policisté se psem nikoho v polích nenašli.

„Po konzultaci se znalcem technickým jsme došli k závěru, že opravdu obžalovaný řídil,“ řekl Milan Votava, soudní znalec. „Já posuzuji obhajobu, že je v dané věci účelová a dle mého názoru k těm poškozeným k pozůstalým velmi nekorektní,“ podotkl zmocněnec pozůstalých Antonín Foukal. Zdrcení příbuzní obětí se napoprvé verdiktu nedočkali. Soudce má ještě v plánu výslechy svědků, kteří byli na místě tragédie krátce po smrtícím nárazu. Hlavní líčení bude pokračovat čtvrtého března. To už by mohl padnout i rozsudek.

Video Smrtelná nehoda u soudu
video

Smrtelná nehoda u soudu

Plyšové zvířátko
Plyšové zvířátko