Náledí pokrývá řadu silnic, na Moravě sněží

Praha – Náledí, mrznoucí mlha nebo zledovatělý sníh pokrývají mnoho silnic především na západě, severu a východě Čech. V části Moravy zase přes noc nasněžilo nebo stále sněží. Na horách zůstává na silnicích uježděná vrstva sněhu, místy jsou v ní koleje. Všechny komunikace jsou ale podle informací silničářů sjízdné, krátkodobé uzavírky se mohou objevit kvůli nehodám, jejichž počet je na náledí zvýšený.

Náledí a mrznoucí mlhy jsou hlavním problémem řidičů ve třech okresech Plzeňského kraje. Nejhorší je situace na Domažlicku, kde náledí hrozí na všech typech silnic včetně státních. Na Tachovsku a Stříbrsku místy namrazají mlhy. Na Šumavě je na některých silnicích stále vrstva ujetého sněhu krytého posypem, a to i na silnici první třídy mezi Javornou a Gerlovou Hutí. Náledí se tvoří také na regionálních komunikacích v Ústeckém kraji, především na Lounsku.

Řidiči projíždějící Pardubickým krajem kolem Moravské Třebové, Hlinska, Poličky a Svitav musí dávat pozor na sníh. Ten pokrývá většinu silnic II. a III. třídy a místy namrzá. Zledovatělý sníh leží i na Vysočině na vedlejších silnicích na Třebíčsku a Žďársku. Během noci museli vysočinští silničáři vyprošťovat kamiony, které uvázly u Počátek na Pelhřimovsku.

Menší silnice na Vsetínsku ve Zlínském kraji pokrývá vrstva ujetého sněhu od tří do osmi centimetrů. Někde jsou navíc vyjeté koleje nebo i ledové plotny. Na Valašsku sněží, viditelnost a bezpečnost jízdy navíc ještě snižuje mlha.