V Brně spadl autobus ze svahu

Brno – Lehkými zraněním deseti cestujících a řidiče skončila dopravní nehoda v Brně-Chrlicích, při níž spadl autobus městské hromadné dopravy ze svahu a převrátil se. Tři ze zraněných museli být hospitalizováni. Během vyprošťování cestujících z vozidla a následně samotného autobusu byla doprava v Rebešovické ulici přerušena. Havarované vozidlo potom samo odjelo, ulice byla před pátou zprůjezdněna.

K havárii došlo kolem jedné hodiny odpoledne v Rebešovické ulici, která je hlavní chrlickou třídou. Autobus linky č. 63 prorazil svodidla a spadl ze zhruba třímetrového svahu na zaparkovaná auta. Při nehodě poškodil autobus pět z nich. Ve vozech naštěstí nikdo neseděl. Lidem ven pomáhali hasiči - museli rozbít zadní boční okno.

Zranění dvou žen, které záchranáři převezli do Úrazové nemocnice, nebyla vážná. Lékař v příjmové ambulanci je ošetřil a propustil do domácího léčení. Při nehodě se zranilo i 10leté dítě.

Video Reportáž Barbory Žítkové
video

Reportáž Barbory Žítkové

Co nehodu způsobilo, zatím není jasné. Řidič tvrdí, že při nehodě uhýbal protijedoucímu autu. Svědkové také nabídli možnost, že jel autobus příliš rychle nebo že řidič upadl do mikrospánku. Vozovka byla v době nehody holá a suchá.

/*json*/{"map":{"lat":49.1323912,"lng":16.6541576,"zoom":15,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.133121303537,"lng":16.655831336975,"type":"5","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/