Pojišťovací agentka získávala milionové provize za černé duše

Rokycany – Během jediného roku dostala pojišťovací agentka Hana Kohoutová z Rokycan od zaměstnavatele milionové provize za získání nových klientů. Šestadvacetiletá podnikavá žena ale získala přes pět milionů korun podvodem. Smlouvy totiž uzavírala na takzvané černé duše. Policie už na ženu vydala zatykač. Kde se v současné době zdržuje, netuší. Za podvod jí v případě prokázání viny hrozí až deset let vězení. Informaci přinesl server Novinky.cz.

„V postavení obchodní zástupkyně pojišťovny uzavřela během jednoho roku stovky pojišťovacích smluv, o kterých už předem věděla, že zaniknou pro neplacení pojistného. Na základě vykázaného počtu smluv inkasovala provize v celkové výši více než pět milionů korun,“ řekl policejní důstojník z krajské hospodářské kriminálky Jan Mayer.

Kromě neexistujících klientů uzavírala žena smlouvy i s lidmi, kterým tvrdila, že nemusí nic platit. „Za každého klienta pak zaplatila první splátku tak, aby to vypadalo věrohodně,“ dodal Mayer. Kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání. Podat jakékoliv informace o podezřelé mohou lidé na tísňovou linku 158.