Krajské silnice jsou zledovatělé

Praha – Silnice nižších tříd jsou místy pokryté ledem. V celém Česku mrzne, v některých regionech komplikují cestování také mlhy. Ve vyšších polohách zůstává na silnicích starší sníh. Ten však od rána nikde nepřipadl, vrstva staršího sněhu je tedy ujetá a v některých případech také zledovatělá.

V Plzeňském a Karlovarském kraji klesá teplota místy až k minus 13 stupňům. Silnice tak mohou klouzat i v místech, kde na nich neleží žádné zbytky sněhu, varovali krajští silničáři. V západních Čechách je navíc mlhavo, špatná viditelnost je především na celém území Karlovarského kraje. Řidiči by měli dávat pozor také na Šumavě, kde leží na silnicích vrstva ujetého posypaného sněhu.

Na výrazně sníženou viditelnost by se měli připravit řidiči i v Ústeckém a Zlínském kraji.

Na zledovatělé vozovky potom upozorňují silničáři také na vedlejších tazích ve Středočeském a Libereckém kraji. Velmi špatně sjízdné jsou silnice v Jizerských horách, kde jsou ve vrstvě zledovatělého sněhu vyjeté koleje.

Všechny dálnice a rychlostní silnice jsou holé, suché a vymrzlé. Na D1 na severní Moravě a na D8 v severních Čechách by měli řidiči jet opatrně.