Jednokolejný provoz bude u Přerova až několik měsíců

Přerov – Vykolejení nákladního vlaku u Přerova v noci na pátek způsobilo na trati větší poškození, než železničáři původně předpokládali. Provoz z Přerova do Prosenic by tak mohl být veden pouze po jedné ze dvou kolejí až několik měsíců, informoval mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Halla. Dálkové i regionální vlaky jedoucí po trati (Vídeň–)Břeclav–Přerov–Ostrava tak budou nadále nabírat zpoždění. V pátek zdržel průjezd po jednokolejném úseku některé spoje o 10–15 minut. Provoz na dalších dvou kolejích, které úsekem vedou a po nichž odbočují vlaky jedoucí od Ostravy na Olomouc a Prahu, nehoda neovlivnila.

Zdroj: Drážní inspekce Autor: Drážní inspekce

Nákladní expres, který projížděl Českem při cestě z Itálie do Polska, vykolejil pět minut před půlnocí jedním vozem. „Strojvedoucí zaznamenal pokles tlaku v brzdovém potrubí, proto zastavil. Nicméně i přes to táhl vykolejený vůz přibližně dva kilometry,“ uvedl Jan Kučera, náměstek generálního inspektora Drážní inspekce.

Na voze vznikla při havárii škoda 150 tisíc korun, oprava koleje a zabezpečovacího zařízení vyjde železniční správu zhruba na milion. „Příčiny nehody se zatím prošetřují. S největší pravděpodobností však bude vina na dopravci,“ doplnil Halla.