V Česku je jako na Sibiři – minus dvacet

Praha – Očekávaný studený vzduch ze Sibiře naplno dorazil do Česka. V mrazivém ránu klesly teploty místy až pod minus dvacet stupňů Celsia. Nejnižší teploty naměřili v Jevíčku na Svitavsku, kde bylo -23,6 stupně a v Jizerce na Jablonecku, kde bylo o rovný stupeň tepleji. Studené proudění bude ovlivňovat počasí v Česku i během příštího týdne, kdy teploty nemají vystoupit nad nulu a v noci se budou opět pohybovat kolem minus dvaceti.

Mrazivo je dnes v celé republice, kromě východočeského Jevíčka a severočeské Jizerky naměřili neobvyklé mrazy také například v Šumperku na severní Moravě, kde bylo -22 stupňů, i na jihu Moravy v Kobylí na Břeclavsku, kde teploměr ukázal -21,5 stupně. Nejvyšší denní teploty se většinou pohybovaly mezi minus čtyřmi a minus osmi stupni. Podobné počasí očekávají meteorologové také v neděli.

„Kolem tlakové výše k nám bude pokračovat příliv studeného vzduchu od východu,“ informoval Český hydrometeorologický ústav. V noci se budou nejnižší teploty pohybovat mezi minus sedmi až minus jedenácti stupni, při malé oblačnosti mohou klesnout k minus osmnácti stupňům.

Jak bude zítra?

V neděli přes den bude zataženo nízkou oblačností, místy polojasno. Českou republiku čeká ojediněle slabé sněžení a mrznoucí mlhy. Nejvyšší denní teploty se budou opět pohybovat maximálně mezi minus čtyřmi a minus osmi stupni. Na severovýchodě země a na horách klesnou k minus dvanácti stupňům.

0

Minima
Minima
Více fotek
  • Minima autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/14/1381/138047.jpg
  • Předpověď počasí autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/14/1381/138013.jpg