V kamionu, který v neděli hořel na D1, byly pašované cigarety

Mirošovice (u Prahy) - Kamion, který v neděli shořel na dálnici D1 u Mirošovic, byl plný pašovaných cigaret. Zhruba kolem pěti milionů kusů nekolkovaných cigaret bylo schováno za krabicemi kukuřičných lupínků. V původních dokladech ale o nich nebyla žádná zmínka. Řidič je měl dopravit z Bulharska do Německa. Případ vyšetřuje Celní ředitelství Praha. Jaká škoda vznikla, se zatím neví.

„Řidič neprokázal, že vybrané přepravované výrobky, v tomto případě cigarety, byly zdaněny,“ dodal mluvčí Celního ředitelství Praha Igor Staněk. Kamion začal hořet zřejmě kvůli zablokovanému kolu návěsu na dálnici u Mirošovic ve směru na Prahu. Řidič ještě stačil odpojit tahač a odjet s ním do bezpečné vzdálenosti. Požár přesto způsobil podle odhadu hasičů škodu za 1,5 milionu korun.

Až během hasebních prací se ukázalo, že kamion nepřeváží jen kukuřičné vločky, ale je plný pašovaných cigaret. Protože bylo přepravovaného materiálu hodně, musel ho z vozu vyložit nakladač na hromadu, kterou pak hasiči dohasili. Dálnice byla po celou dobu likvidace požáru uzavřena.

Vyhořelý kamion
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24