Policie prověřuje obchody a majetek exministra Řebíčka

Praha - Policie začala zkoumat, zda otevře čtyři roky starou kauzu firmy Viamont, kterou spoluvlastnil bývalý ministr dopravy Aleš Řebíček (ODS). Detektivy konkrétně zajímá prodej Řebíčkova podílu ve Viamontu. Informaci přinesl server Aktuálně.cz. Podle jeho zdroje policie prověřuje informace, podle nichž mohl být prodej jen fingovaný nebo Řebíčkův podíl ve společnosti neměl takovou hodnotu, jaká byla oficiálně deklarovaná.

„V tuto chvíli se k věci nebudeme nijak vyjadřovat,“ sdělil policejní mluvčí Roman Skřepek. Případ nekomentoval ani Řebíček.

Bývalý ministr prodal třetinový podíl ve stavební a dopravní firmě před svým vstupem do vlády premiéra Mirka Topolánka (ODS) v roce 2006, kdy se stal ministrem dopravy. V majetkovém přiznání později uvedl, že za něj dostal čtvrt miliardy korun.

Média v posledních letech opakovaně upozornila na to, že firma začala dostávat významné zakázky právě v době, kdy se Řebíček dostal do vysoké politiky. Řebíček souvislost mezi těmito věcmi dlouhodobě popírá.