Podle Svobody je Hinterholzinger sice bezúhonná osoba, ale smrt osmi lidí je velmi závažná. Dodal, že mu také přitížilo, že svůj čin popíral, čímž neprojevil dostatečnou lítost, a nespolupracoval při vyšetřování. Dodal, že není důvod ani trest zpřísnit, což požadovala státní zástupkyně. Podle Svobody bylo chybné zařadit muže do přísnějšího typu věznice, proto odvolací soud trest zmírnil.
Hinterholzinger předjížděl na dvojité čáře

Telefonát Jana Stuchlíka
Telefonát Jana Stuchlíka
27.01.
Reportáž Jana Stuchlíka
Podle rozsudku Hinterholzinger nehodu způsobil v okamžiku, kdy přes dvojitou čáru předjížděl kamion, a zasahoval tak vozem do protisměru. Zde se bokem srazil s dodávkou vezoucí osm lidí. Dodávka se stala neovladatelná a střetla se s kamionem. Všichni lidé v ní zahynuli.
Obhájce odsouzeného se dnes odvolací senát snažil přesvědčit o tom, že jeho klient nemusel nehodu zavinit. Tvrdil, že mu mohla před střetem prasknout pneumatika a že nemusel zasahovat do protisměru. Soudu však při rozhodování pomohla usvědčující fotografie z místa nehody, kde je označeno místo srážky. Obhajoba však tvrdí, že policie udělala při vyšetřování řadu chyb. Státní zastupitelství tento argument odmítá.
„Já to v sobě ponesu celý život“
Podle odvolacího soudu lounský soud správně konstatoval, že Hinterholzinger hrubě porušil ustanovení silničního zákona, protože předjížděl na dvojité čáře, což je zakázáno. Soudce řekl, že nedodržel ani dostatečnou vzdálenost a nepřizpůsobil rychlost nastalé situaci. Uvedl také, že podle znalců by oběti nejspíše nezachránilo ani to, kdyby byly připoutané, protože náraz byl velmi prudký.
Hinterhozinger dnes u soudu řekl, že cítí hlubokou lítost a že ví, že se nemůže řádně vcítit do mysli pozůstalých po obětech. „Já to v sobě ponesu celý život,“ uvedl. Dodal ale, že okolnosti nehody by se měly řádně prošetřit.
Rozsudek je pravomocný, Hinterholzinger se proti němu již nemůže odvolat, možné je pouze takzvané dovolání. Kromě 6,5 let ve vězené mu soud zakázal i na dobu osmi let řídit automobil.