Mikrospánek si na Lounsku vyžádal smrt řidiče kamionu

Louny - Smrt třicetiletého řidiče kamionu si vyžádala dnes krátce po půlnoci nehoda na rychlostní silnici R7 poblíž průmyslové zóny Triangle na Lounsku. Řidič nákladního vozu Iveco jedoucí od Prahy na Chomutov se pravděpodobně kvůli mikrospánku plně nevěnoval řízení a narazil zezadu do odstavené dodávky celní správy a následně do kamionu, jehož řidiče celníci kontrolovali. Nehodu nepřežil cizinec - řidič z kamionu, oba celníci utrpěli těžká zranění, uvedla mluvčí lounské policie Jaromíra Střelcová.

Viník nehody vyvázl s lehčím zraněním. Kontrolovaný cizinec byl v době nehody u dodávky celní správy, mimo vozidlo byl i jeden z celníků. Druhý celník seděl na sedadle spolujezdce v dodávce.

„Řidiče kamionu převezli záchranáři do nemocnice, tam však těžkým zraněním podlehl. U řidiče nákladního vozu Iveco nezjistili policisté požití alkoholu,“ uvedla Střelcová.

Celkovou škodu policisté vyčíslili na 1,75 milionu korun, přesnou příčinu a okolnosti tragické nehody vyšetřují kriminalisté. „Silnice byla delší dobu částečně uzavřena, plný provoz byl obnoven kolem 08:00,“ doplnila Střelcová.