Policie odhalila na Brněnsku několik pedofilů

Brno - Víc než půl roku zneužíval šestapadesátiletý muž na Brněnsku dětské uprchlíky z diagnostického ústavu. Chlapce, kteří se na útěku skrývali, nechával přespávat u sebe na chatě - výměnou za pohlavní styk. Seznamoval se s nimi na nádraží. Brněnští kriminalisti zdokumentovali v souvislosti s ním zatím případy dvou zneužitých čtrnáctiletých chlapců, ale obětí je prý víc. Stíhají zároveň ještě jiné dva muže, kteří také pohlavně zneužívali mladé hochy. Sex s dětmi ve věku dvanáct a třináct let si ještě nahrávali na video. Jeden z pachatelů byl při tom nevlastním otcem oběti.

Třináctiletý chlapec byl v péči jednoho z mužů. Pachatel byl totiž druh jeho matky, která byla kvůli nemoci dlouhodobě hospitalizována. Zatímco žena žila v domnění, že syn našel v jejím partnerovi nového otce, protože dvojice si na první pohled dobře rozuměla, devětačtyřicetiletý druh pořádal sexuální dýchánky. Zval k nim také svého čtyřicetiletého přítele a účastnil se jich i dvanáctiletý kamarád jeho téměř adoptivního syna.

Na to, že v rodině není něco v pořádku, upozornil dědeček třináctiletého chlapce. Matka hocha se psychicky zhroutila. Chlapec při výslechu kryl jejího druha. O celé věci se rozmluvil jen kvůli tomu, že nedostal zaplacenu domluvenou částku.