Vlak se srazil s kamionem, nehoda zablokovala I/38 na Kutnou Horu

Kolín - Na železničním přejezdu v Kolíně se ráno střetl osobní vlak s kamionem, který převážel auta. Vlak vykolejil. Řidič kamionu a jeden cestující z vlaku utrpěli lehčí zranění. Nehoda zablokovala na více než sedm hodin frekventovanou silnici I/38 na Kutnou Horu. Provoz byl obnoven před 12:00, uvedla kolínská policejní mluvčí Petra Čimová. Podle náměstka generálního inspektora Drážní inspekce Jana Kučery vznikla škoda 5,5 milionu korun. Železnice na trase Kolín-Ledečko je stále blokována.

Nehoda se stala na přejezdu s výstražnými světly bez závor, která byla v době nehody podle všeho v provozu. Střetl se kamion s osobním vlakem jedoucím na trase Kolín-Ledečko. Škoda na vlaku činí tři miliony korun, na trati 500 tisíc korun a na kamionu a jeho nákladu dva miliony korun.

Podle kolínské policejní mluvčí Petry Čimové jedno nákladní auto jedoucí od Kolína na Kutnou Horu zastavilo v Havlíčkově ulici před přejezdem, na němž blikala červená světla. Kamion jedoucí za ním ho ale údajně objel a vjel na koleje. V tom okamžiku po nich přijížděla místní lokálka. Její tři vagony vykolejily. Z kamionu jeden převážený automobil spadl.

Video Počasí trápí řidiče
video

Počasí trápí řidiče

Počasí trápí řidiče

29.01.

Dopravní blok ve 12:00

Telefonát Lucie Komňacké

Policie případ stále vyšetřuje. Pokud se prokáže vina řidiče, hrozí mu podle Čimové za obecné ohrožení z nedbalosti vězení od šesti měsíců do pěti let.