Policie zadržela drogový gang

Praha - Kriminální policie společně s Národní protidrogovou centrálou odhalila drogový gang a ukončila tak asi roční akci s názvem „Kurýr“. V noci na dnešek zatkla na území Prahy, Středočeského a Libereckého kraje celkem devět lidí, kteří vyráběli a prodávali pervitin. Zdrojem potřebné látky pseudoefedrinu jim byly volně prodejné léky z Polska. Všech devět lidí skončilo ve vazbě a za drogové delikty jim hrozí až deset let vězení.

„Při zadržení podezřelých a domovních prohlídkách jsme nalezli i dvě kompletní laboratoře na výrobu pervitinu, tzv. varny, zajistili jsme přes půl kilogramu efedrinu a pervitin za několik desítek tisíc korun. Zadržení pachatelé byli jako organizovaná skupina obviněni z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami,“ doplnila mluvčí pražské policie Ivana Ježková.

Vedle toho policie údajné pachatele obvinila z porušení předpisů o oběhu zboží ve styku s cizinou. Podle kriminalistů devítka lidí za poslední rok vyrobila minimálně 6,6 kilogramu vysoce kvalitního neředěného pervitinu a z Polska přivezla minimálně 36 000 balení léků s pseudoefedrinem.

Video Telefonát policejní mluvčí
video

Telefonát policejní mluvčí

„Služeb této organizované skupiny využívala nejenom rozvětvená komunita narkomanů různého věku z celé Prahy, Středočeského kraje, Liberce a celých severních Čech, ale i ze zahraničí,“ uvedla Ježková. Údajní překupníci podle ní týdně dováželi kolem 1000 balení léku Acetar, které stojí zhruba 100 korun, a prodávali ho až za dvojnásobek. Zároveň prý týdně vyrobili až 200 gramů pervitinu v hodnotě zhruba 1000 korun za gram, který dále ředili.