Organizátor podvodů s palivy za 188 milionů dostal 11 let

Břeclav - Olomoucký vrchní soud poslal v prosinci na 11 let do vězení podnikatele Jana Hubáčka za celní a daňové úniky, při nichž vznikla škoda 188 milionů korun. Kauza se týkala machinací s palivy dovezenými do ČR přes Břeclav ze Slovenska. S Hubáčkem bylo odsouzeno i jeho 13 kompliců. Verdikt vynesl ve věci přímo olomoucký soud. Rozsudek je pravomocný.

V letech 2003 až 2004 si Hubáček vytvořil skupinu, která si vydělávala na dovozu paliv ze Slovenska. Vyšetřování ukázalo, že zorganizovala dovoz 400 cisteren s 11,5 miliony litry pohonných hmot. Do ČR přijížděly přes dálniční přechod v Břeclavi.

Přivezená paliva nebyla zavedena do evidence celní správy. Proto z nich také nebylo vyměřeno a vybráno clo, spotřební daň a daň z přidané hodnoty. Úřední doklady k těmto převozům měly všechna potřebná razítka, která ale byla falešná.

První rozsudek padl už v roce 2006

Mluvčí protikorupční policie Roman Skřepek připomněl, že trestní řízení bylo v této kauze mimořádně složité a časově náročné. První rozsudek padl už v roce 2006. Státní zástupce i hlavní obžalovaný se však proti němu odvolali. Kauza proto skončila u olomouckého vrchního soudu, který starý verdikt zrušil a vynesl nový trest.

Vrchní soud v Olomouci
Vrchní soud v Olomouci