Lidé naletěli a půjčili obchodní zástupkyni přes 800 tisíc

Třinec - Nejméně čtyřicet lidí na Třinecku podvedla podle policistů obchodní zástupkyně společnosti Provident. Půjčovala si na ně desítky tisíc korun, které pak ale nesplácela. Během dvou let si přišla na více než 800 tisíc korun. Po poškozených navíc chce Provident peníze zpátky. Obviněná žena s novináři mluvit nechtěla.

Obchodní zástupkyni naletěla i Libuše Bobeková, přitom ze začátku byla s jejími službami spokojená. Ochotná čtyřicátnice jí totiž pomohla získat úvěr, a tím si získala její důvěru. Pak ale paní Bobekovou přemluvila, aby si na její jméno mohla vzít úvěr pro sebe, a ten nesplácela.

„Já jsem jí volala, ona mi telefon nebrala, vždycky to vypla, odepsala, že je moc sněhu, že mi peníze přiveze, furt dokola,“ stěžuje si Libuše Bobeková, na kterou si zástupkyně Providentu půjčila 20 tisíc. Do podobné situace dostala obviněná dalších čtyřicet lidí.

Video Reportáž Jiřího Loučky
video

Reportáž Jiřího Loučky

Důvěřivým lidem poslal Provident dopis, že jsou dlužníci, kteří nesplácejí úvěr. Podle mluvčího společnosti Ondřeje Holoubka se klienti nemusí bát, že o své peníze přijdou – zpátky je dostanou v občanskoprávním řízení. Advokát Petr Poloček ale upozorňuje, že i když lidé svěřili tyto peníze třetí osobě, která je od nich vylákala, tak je to nezbavuje povinnosti Providentu peníze vrátit.

Podobný případ se stal na Třinecku už jednou. Obchodní zástupkyně Providentu Dana Bartulcová dostala čtyřicet měsíců vězení za to, že podvedla 150 lidí.