V Železné Rudě spadl na malé dítě sníh, je vážně zraněné

Železná Ruda (Klatovsko) - Masa sněhu nebo ledu dnes v Železné Rudě na Klatovsku těžce zranila malého chlapce. Dítě v době neštěstí nesl jeden z rodičů v náručí. Sníh spadl z domu, asi ze čtyřmetrové výšky. Dítě ve věku 1,5 roku přepravili záchranáři s vážným zraněním hlavy nejprve sanitkou do klatovské nemocnice, poté vrtulníkem do Fakultní nemocnice v Plzni.

„Na chlapce spadla masa sněhu nebo možná ledu a poranila mu hlavu,“ uvedla mluvčí krajské záchranné služby Lenka Ptáčková. Chlapeček má pravděpodobně prasklou lebku. Podle policejní mluvčí Dany Ladmanové se neštěstí stalo krátce po 16:30. Bližší informace zatím není možné říci, policie případ šetří.

Stav dvou chlapců, na které spadl led ze střechy, je stále vážný

V pražské Fakultní Thomaerově nemocnici jsou na jednotce intenzivní péče další dva chlapci, kterým v lednu rovněž led padající ze střech těžce zhmoždil hlavu. O víkendu lékaři probudili z umělého spánku ročního kojence zraněného pádem ledu z domu v pražských Nuslích i devítiletého hocha z Táborska, jehož vážně zranil led padající ze střechy školy v Mladé Vožici. Oba jsou už při vědomí a dýchají bez pomoci přístrojů. Jejich stav je ale podle lékařů nadále vážný.

Pády sněhu a ledu ze střechy v minulých dnech hrozily v Česku ve zvýšené míře. Podobné případy se děly i v minulých letech, například v březnu 2006 se v Hranicích na Přerovsku zřítil ze střechy kus ledu na roční dítě v kočárku. Podle policie nesla zodpovědnost majitelka domu. Soud ji nakonec zprostil obžaloby, hrozily jí až dva roky vězení.

Rampouchy
Rampouchy