Pacientka z českobudějovické nemocnice možná zemřela už před požárem

České Budějovice – Osmdesátiletá pacientka, která zemřela při včerejším požáru v českobudějovické nemocnici, mohla být podle vedení ústavu mrtvá už před neštěstím. Přesnou příčinu úmrtí potvrdí až soudní pitva. V jednom pokoji na interně začalo večer zatím z neznámého důvodu hořet. Personálu se podařilo evakuovat pouze jednu ze dvou pacientek. Druhá uhořela na svém lůžku.

Lékaři začali okamžitě pacienty evakuovat

Lékaři i zdravotní sestry okamžitě začali dalších téměř čtyřicet pacientů evakuovat na jiná oddělení nemocnice. Hasiči požár lokalizovali krátce po příjezdu. Kriminalisté ani hasiči příčinu požáru stále neznají. Nemají ani žádnou vyšetřovací verzi. Ředitel nemocnice Břetislav Shon ale udává, že mohla být pacientka mrtvá již před vypuknutím požáru.

Video Reportáž Jiřího Bydžovského
video

Reportáž Jiřího Bydžovského

„Policie zahájila úkony v trestním řízení a teď zjišťujeme, zda nedošlo ke spáchání trestného činu,“ řekla mluvčí policie Jihočeského kraje Anna Drdová. Jednou z příčin by mohla být závada v elektroinstalaci v liště nad lůžky pacientů. Jsou tu zásuvky i spínače, kterými si nemocní mohou přivolat personál. Místo ohniska ale hasiči prozatím neupřesnili.

Třetí patro interního oddělení českobudějovické nemocnice zůstane uzavřené zhruba čtrnáct dní, teprve potom se zase začnou přijímat pacienti.

Hasiči na vysokozdvižné plošině
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24