Některé silnice jsou sjízdné jen s opatrností

Praha - Na silnicích nižších tříd se místy vyskytují zbytky zledovatělého sněhu. Hlavní tahy jsou v naprosté většině holé. Menší cesty na Valašsku pokrývá nadále zledovatělá vrstva sněhu, místy s vyjetými kolejemi. Od středních poloh Vsetínska leží na vozovkách ujetá vrstva sněhu od šesti do 15 centimetrů krytá posypem. Viditelnost navíc místy komplikují mlhy. Na některých místech v Pardubickém kraji se na silnicích tvoří vlivem větru sněhové jazyky. Silničáři před nimi varují zejména v okolí Hlinska a Poličky.

V Krkonoších a Orlických horách v noci na dnešek napadla slabá vrstva sněhu. V Orlických horách se kvůli větru mohou tvořit sněhové jazyky. Na nesolených silnicích nižších tříd v celém kraji místy leží zledovatělá vrstva sněhu s vyjetými kolejemi. Hlavní silniční tahy v kraji jsou bez sněhu.

Hlavní silnice na Vysočině jsou na Jihlavsku a Žďársku po ránu mokré po chemickém ošetření. Na většině vedlejších silnic v kraji leží zledovatělá vrstva ujetého sněhu krytá posypem, v níž mohou být vyjeté koleje. Jízda nadále vyžaduje zvýšenou opatrnost, doporučují řidičům silničáři.

Ujetá či zledovatělá vrstva sněhu dnes leží na některých silnicích nižších tříd v Olomouckém kraji. Řidiči na ni narazí zejména na severu regionu. Na ujetý a zledovatělý sníh si řidiči musejí dávat pozor na inertně udržovaných vozovkách na Šumpersku, Jesenicku a Prostějovsku. Hlavní tahy v regionu jsou většinou holé a mokré. Teplota se dnes ráno v Olomouckém kraji pohybovala od minus osmi do dvou stupňů pod nulou.

Stále neprůjezdná zůstává železniční trať mezi Třemešnou ve Slezsku a Osoblahou na Bruntálsku, nedaří se ji zprovoznit. Správa železniční dopravní cesty tam nemůže kvůli její úzkorozchodné koleji používat svou techniku na odklízení sněhu, která jezdí pouze na standardních tratích. Železničáři proto musejí sníh odklízet z tratě ručně.

Počasí během dne

Převážně zataženo, zpočátku místy, postupně na většině území sněžení. Nejvyšší denní teploty -6 až -2 °C, na jihovýchodě Moravy až +1 °C, v 1000 m na horách kolem -7 °C. Slabý východní až jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s se bude postupně měnit na mírný severovýchodní 3 až 7 m/s.