ČT24 chystá před volbami speciální zpravodajské pořady

Praha – Češi stojí na prahu supervolebního roku. Poprvé vyrazí k volbám v květnu, kdy budou rozhodovat o nové sněmovně. Na podzim proběhnou také volby komunální a zároveň do Senátu. Česká televize proto letos připravila historicky největší předvolební vysílání. Hlavní roli v něm budou hrát zpravodajské pořady ČT24 – Otázky Václava Moravce Speciál, interaktivní Hyde Park, Události, komentáře či Ekonomická inventura.

Hlavním pilířem celého předvolebního období budou Otázky Václava Moravce Speciál, které se budou postupně odehrávat každý týden z jiného kraje. První díl startuje již ve středu 17. února, přenos z Karlových Varů začíná na ČT1 a ČT24 ve 21 hodin. Celkově OVM Speciál nabídnou 15 vydání, přičemž posloupnost krajů bude vzestupná podle počtu voličů. Posledními regiony tak budou Středočeský a Moravskoslezský kraj. Celý cyklus uzavře vpředvečer voleb duel lídrů dvou nejsilnějších stran.

V krajských debatách se představí zástupci všech stran a uskupení, které ve dvou na sobě nezávislých průzkumech pro ČT v dotčených krajích překročí hranici 5 procent. Diskuzní maraton nabídne řadu novinek, včetně zapojení diváků skrze multimediální platformy. „Inspirujeme se německou veřejnoprávní televizí ZDF, budeme využívat interaktivitu formou videodotazů přes kanál You Tube,“ přislíbil Václav Moravec.

Video Brífink ČT k Supervolebnímu roku
video

Brífink ČT k Supervolebnímu roku

Brífink ČT k Supervolebnímu roku

TK 15.2.2010

Reportáž Ziny Plchové

Rekordní prostor dostanou mimoparlamentní strany

Interaktivní Hyde Park, který měl na ČT24 premiéru letos v lednu, bude zaměřen na konfrontaci předsedů a předsedkyň všech kandidujících stran, parlamentních i mimoparlamentních, a diváků ČT24. Podobný interaktivní formát umožňující účast v diskusi komukoli zatím nenabízí žádná jiná česká televizní stanice. Lídři jednotlivých politických subjektů v něm budou odpovídat na divácké dotazy, které přicházejí prostřednictvím internetu, SMS zpráv, telefonu, videohovorů či přes sociální sítě, jako jsou Twitter nebo Facebook. O pořadí hostů a začátku vysílání rozhodne ČT po oznámení konečného počtu kandidujících stran.

Také hodinový diskusní pořad Události, komentáře přispěje do volebního vysílání duely zástupců všech kandidujících stran. Volební tematikou je nabitý také projekt Ekonomická inventura 2010, který zanalyzuje volební programy a plány stran z pohledu čísel. V sedmi hodinových speciálech moderátoři Daniela Písařovicová a David Borek detailně prozkoumají stav české ekonomiky před klíčovými volbami. Pořad s politiky i odbornou veřejností se ze dvou studií bude vysílat poprvé v pondělí 12. dubna. Prvním palčivým tématem budou Daně. V dalších týdnech budou následovat další aktuální témata: Budoucnost koruny – kdy euro v Česku?, Důchodový systém, Zdravotnictví, Podpora investicDoprava. Poslední díl s názvem Deficit veřejných financí ČT24 nabídne 24. května.