Na Liberecku policie odhalila 64 provinilců

Liberec - Na silnicích Liberecka i v ulicích krajského města odhalili policisté od pátečního večera až do dnešního poledne 64 provinilců, mezi nimi dokonce tři řidiče s alkoholem v krvi. V noci z pátku na sobotu zkontrolovali policisté na Liberecku 223 vozidel a dnes během dopoledne zastavily hlídky dalších 172. Podle liberecké policejní mluvčí Vlasty Suchánkové bylo zkontrolováno 395 řidičů a zhruba každá šestý měl nějaký prohřešek.

„Nejčastěji dostávali řidiči pokuty za špatný technický stav auta a nepoužívání bezpečnostních pásů,“ řekla Suchánková. Při víkendové kontrole navíc řidiči ve dvou případech převáželi děti bez zádržných systémů. Policisté dohromady vyměřili pokuty za více než 21 000 korun, některá provinění budou mít ale soudní dohru. Policejním kontrolám neušli ani chodci a také oni platili pokuty. „Tři chodce pokutovali policisté v Liberci v Dobiášově ulici a dalšího v Hodkovické, protože přecházeli mimo přechod pro chodce,“ vysvětlila Suchánková. Dohromady zaplatili na pokutách 800 korun.

V rukou policistů skončili o víkendu také dva muži, kteří nerespektovali vyslovený zákaz řízení motorových vozidel. Až do listopadu nesměl sednout za volant sedmatřicetiletý muž zadržený v Liberci, jednadvacetiletému muži kontrolovanému v Nové Vsi by zákaz skončil v dubnu. Nyní jim za maření výkonu úředního rozhodnutí hrozí až tři roky vězení.

Policejní hlídky odhalily také tři řidiče s alkoholem v krvi, dva v pátek a dalšího dnes dopoledne. Jeden z řidičů nadýchal 0,42 promile, druhému, kterého policisté kontrolovali v Hrádku nad Nisou, naměřili 2,60 promile alkoholu. „Tento pětadvacetiletý řidič již ve zkráceném trestním řízení čelí podezření z ohrožení pod vlivem návykové látky,“ řekla Suchánková. Muži tak hrozí až rok vězení.

Prioritou policistů v letošním roce je podle Suchánkové eliminovat počet řidičů, kteří sedají za volant s alkoholem v krvi. Připraveny jsou proto desítky dalších podobných akcí.