V kauze poslance Wolfa byla obviněna i jeho manželka

Praha/Ostrava - Protikorupční policie obvinila v kauze poslance Petra Wolfa a firmy UT 2002 dalšího člověka, a to z dotačního podvodu. Podle informací ČT je obviněnou Wolfova manželka, ta to později sama potvrdila serveru Týden.cz - podle ní nejde o hledání spravedlnosti, ale o politické hrátky. Mluvčí protikorupční policie Roman Skřepek uvedl, že oba obvinění už byli vyslechnuti. Wolfově manželce hrozí dva až osm let vězení. Poslanec už dříve prohlásil, že kauzu pokládá za politickou a možná i objednanou.

Nezařazeného ostravského poslance Wolfa začala protikorupční policie stíhat loni v listopadu poté, co ho sněmovna zbavila imunity. Muž čelí po překvalifikování skutků podle nového trestního zákoníku obvinění z dotačního podvodu a z porušení autorského práva v souvislosti s poskytnutím dotací firmě UT 2002.

Wolfová serveru řekla že obvinění očekávala. "Potřebovali tam dostat
nějakého 'nepolitika'," míní žena, která považuje obvinění za absurdní. Wolf
obvinění své ženy nepokládá za zlom v kauze. "To jen pokračuje hon na
rodinu Wolfů, který se nese v politickém duchu," uvedl podle serveru.
Původně z toho, že jeho manželka obviněna nebyla, vyvozoval, že kauza je namířena proti němu a nemá s firmou nic společného.

Firma získala peníze na projekty ke zkoumání vztahu životního prostředí a ekonomického rozvoje. Výsledná studie má podle policie mnohem nižší hodnotu než vyčíslené náklady, část finančních prostředků navíc měla být neoprávněně zneužita.

Kauzou se zabývali Vesecká i Pecina

Nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká koncem loňského roku uvedla, že Wolfovu kauzu provázely před zahájením trestního stíhání průtahy ze strany Krajského státního zastupitelství v Ostravě. Kvůli možnému pochybení státních zástupců na kauzu upozorňoval i ministr vnitra Martin Pecina. Vedení ostravského státního zastupitelství i poslanec Wolf se proti těmto výrokům ohradili.