Cesta ze Světlé k D1 bude pohodlnější

Světlá nad Sázavou – Silnice, která vede ze Světlé nad Sázavou do Humpolce k dálnici D1, projde rekonstrukcí. Měla by potom být méně klikatá a širší. Práce začnou na jaře u obce Kejžice, postupně se změní celý šestnáctikilometrový úsek. Rekonstrukce bude stát zhruba 147 milionů korun bez daně, sdělil náměstek vysočinského hejtmana Libor Joukl. Kraj by chtěl na stavbu získat evropskou dotaci. Představitelé Světlé věří, že vylepšená silnice může přispět ke zlepšení hospodářské situace v regionu.

Silnici spojující Světlou s Humpolcem, kde je nájezd na dálnici, zrekonstruuje podle výsledku výběrového řízení pardubická firma M-Silnice. První část by měla být hotova letos. „Pokud se nám podaří vyřešit majetkoprávní vztahy, tak bychom na této silnici rádi hned připravili druhou stavbu,“ doplnil Joukl.

Starostka Světlé nad Sázavou Lenka Arnotová je přesvědčena, že další zlepšení dopravní dostupnosti městu a okolí pomůže. Jeho obyvatelé se totiž stále vyrovnávají s krachem skláren Bohemia, po němž stoupla nezaměstnanost na Světelsku až ke 20 procentům. Po obnovení provozu pak sklárna zaměstnala jen asi čtvrtinu původního počtu sklářů, většina ostatních stále hledá práci.