Místy komplikují dopravu namrzající mlhy

Praha - Regionální silnice na Vysočině pokrývá zledovatělá vrstva sněhu s vyježděnými kolejemi a výtluky. Hlavní silniční tahy, které se solí, jsou holé, ale mohou klouzat kvůli namrzajícím mlhám a mrholení. Na některých vedlejších silnicích v Pardubickém kraji se vytváří sněhové jazyky. Motoristé by se také měli mít na pozoru před náledím a zledovatělým sněhem. Dopravu na dálnici D1 od rána brzdila nehoda asi šesti vozidel na 94. kilometru směrem na Prahu.

Státní silnice jsou holé s výjimkou úseku Suchý Vrch - Červená Voda na
silnici I/11, kde leží ujetá vrstva sněhu krytá posypem a kde je předepsaná zimní výbava. Na menších komunikacích druhé a třetí třídy se řidiči mohou setkat na Hlinecku se zledovatělou vrstvou sněhu místy s vyjetými kolejemi.

Na zledovatělý sníh silničáři upozorňují z okolí Lanškrouna, Litomyšle a Moravské Třebové. Sněhové jazyky vznikají ve vyšších polohách na Hlinecku a u Poličky.

Regionální vozovky na Valašsku pokrývá od středních poloh ujetá vrstva sněhu od pěti do deseti centimetrů. Cesty jsou udržované posypem, místy jsou vyjeté ledové koleje. Komunikace první a druhé třídy na Vsetínsku jsou v horských oblastech mokré a chemicky ošetřené. Motoristé by proto měli volit obezřetnou jízdu.

Vrstva uježděného sněhu stále leží na některých cestách v Královéhradeckém kraji. Na Rychnovsku se ojediněle tvoří sněhové jazyky, všechny cesty jsou však s opatrností sjízdné.

Na některých silnicích ve středních Čechách stále leží ujetá vrstva sněhu. K obezřetnosti cestáři nabádají zejména řidiče, kteří se vydají na silnice třetí třídy na Benešovsku.

Silnice nižších tříd v okrese Šumperk pokrývá zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem. Před sněhem na vedlejších komunikacích varují motoristy i silničáři v okresech Jeseník, Olomouc a Prostějov, a doporučují proto jízdu se zvýšenou opatrností.

Počasí během dne

Většinou zataženo, místy, zejména na Moravě, slabé sněžení nebo mrznoucí mrholení. Nejvyšší teploty -1 až 3 °C, v 1000 m na horách kolem -2 °C, na Šumavě kolem 3 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s, na jižní Moravě a Českomoravské vrchovině čerstvý 5 až 9 m/s.