Nehody na přejezdech pokračují – dva střety za dva dny

Kojetice (Třebíčsko) – Série neobvykle vysokého počtu nehod na přejezdech pokračuje. Za poslední dva dny se vlak s autem střetl dvakrát - dnes narazilo osobní auto do projíždějícího vlaku v Kojeticích na Třebíčsku, včera se stala podobná havárie v Trhanově na Domažlicku. Obě nehody se obešly bez zranění. Hůře ovšem skončil střet nákladního vlaku s člověkem, který šel po hlavní trati mezi Svitavami a Březovou nad Svitavou.

Nehoda na Třebíčsku se stala po poledni, vlaky potom nejezdily po trati Znojmo–Okříšky téměř čtyři hodiny. Osobní auto oproti běžnému průběhu nehod na přejezdech nevjelo pod vlak, ale z boku narazilo do projíždějícího motorového vozu. Podle Jana Kučery z Drážní inspekce v době střetu fungovala výstražná světla.

Středeční havárie v Trhanově na Domažlicku byla zřejmě důsledkem špatné sjízdnosti silnice III. třídy, s níž se trať kříží. Devětadvacetileté řidičce se totiž nepodařilo na zledovatělé a neposypané vozovce před přejezdem zabrzdit. Následně narazila do projíždějícího osobního vlaku, který jel z Domažlic do Poběžovic.