Ve Slaném odstraní dopravní značky i v dalších ulicích

Slaný (Kladensko) - Ve Slaném na Kladensku chtějí v letošním roce rozšířit zónu, ve které nejsou dopravní značky a kde si motoristé dávají přednost jen podle pravidla pravé ruky. Nyní tento systém platí na sídlišti V Ráji a Na Hrášku a časem by měl být zaveden i v lokalitě Skalka a na bývalém vojenském sídlišti. Odstranění značek podle starosty Ivo Rubíka (ODS) přispělo k bezpečnosti provozu. Řidič se může více soustředit na jízdu a zároveň je nucen na každé křižovatce přibrzdit. Radnice nemá hlášeny žádné nehody ani jiné problémy.

Opatření podle Rubíka vede i k finančním úsporám, protože jedna nová reflexní dopravní značka stojí 5000 korun. Odstraněné značky město uložilo, aby mohly být případně použity v jiných částech Slaného. Radnice ale musela u příjezdových cest umístit jiné značky, upozorňující řidiče na pravidlo pravé ruky.

Nápad radnice převzala na základě novinové zprávy z Británie, kde se v jednom městečku rozhodli zrušit všechny dopravní značky. Podobný systém jako ve Slaném zavedli také v Říčanech u Prahy, kde platí přednost zprava na většině místních komunikací. Podle vedení města se to osvědčilo a provoz se zklidnil, řidiči jezdí pomaleji.