Zdravotní stav holčičky, kterou zranil padající sníh, je stabilizovaný

Ostrava - Zdravotní stav pětileté holčičky, kterou v pátek v Ostravě-Mariánských Horách vážně zranil sníh uvolněný ze střechy, se mírně zlepšil. Podle mluvčího nemocnice Tomáše Oborného se lékařům podařilo dítě stabilizovat, ale zdravotní stav zůstává vážný. Dítě utrpělo vážná poranění hlavy. V pátek lékaři poranění dívenky označili za kritické. Nehodu nyní vyšetřují policisté, kteří už vyslechli svědky a spolumajitelku domu.

Nyní čekají, až bude možné vyslechnout i matku zraněného dítěte. Je možné, že pak majitele nemovitosti obviní z ublížení na zdraví z nedbalosti.

Krátce před jednou hodinou šlo dítě za čtyřiatřicetiletou matkou, která tlačila kočárek s dalším dítětem. Sníh uvolněný ze střechy holčičku zasáhl do hlavy. Podobná událost se v Ostravě stala i o několik hodin později. Tentokrát sníh zranil šestadvacetiletou ženu s kočárkem.

Kvůli rychlému tání hrozí pád sněhu a ledu ze střech na více místech v Moravskoslezském kraji. Hasiči podle mluvčího Petra Kůdely vyjeli v pátek v této souvislosti ke čtyřem desítkám případů. „Chodci by si na padající těžký sníh a led ze střech měli dávat pozor. Nebezpečí jako obvykle hrozí nejvíce v centrech měst s vysokými objekty jak se sedlovými, tak i rovnějšími střechami,“ uvedl Kůdela.