Zeman v OVM: Lukoil nám nedal ani korunu

Praha - Předseda Strany práv občanů (SPO) Miloš Zeman odmítl tvrzení, že jeho strana je financována ruskou ropnou společností Lukoil. V pořadu ČT Otázky Václava Moravce tak reagoval na fakt, že významným finančním dárcem jeho nové straně je šéf české pobočky Lukoilu. Podle Zemana šlo o soukromý dar, protože jde o jednoho z jeho přátel sympatizujícího se SPO.

„Vzdor tvrzení našeho milovaného tisku nám Lukoil nedal ani korunu,“ zdůraznil Zeman. Zároveň odmítl nedávné tvrzení deníku Blesk, že jeho manželka v Lukoilu pracuje. „To je čistá lež, protože ona ani neví, že Lukoil existuje,“ vysvětlil s tím, že on ani jeho žena nemají auto.

S tvrzením, že Stranu práv občanů ovládají muži s úzkými kontakty na Rusko, přišel před měsícem deník MF Dnes. Lukoil je jedna z nejaktivnějších ruských firem v Česku - vlastní síť benzinových stanic a v roce 2007 získala bez výběrového řízení smlouvu na dodávání benzinu na pražské letiště. Šéf Lukoilu patří mezi nejbohatší Rusy a má velmi blízký vztah i s ruským premiérem Putinem.

Video Otázky Václava Moravce
video

Otázky Václava Moravce

Otázky Václava Moravce

Témata, o kterých se začne mluvit

Otázky Václava Moravce