Skauti si v Praze připomněli výročí komunistického puče

Praha - Několik desítek lidí se čtyři dny před výročím února 1948 sešlo na pražském Staroměstském náměstí. Iniciativa skautů a různých občanských spolků nazvaná Mějme budoucnost ve svých rukou varuje před totalitou a návratem komunismu. Zapálené svíčky symbolizovaly oběti diktátorských režimů a lidská práva. Na dnešní demonstraci má navázat další protestní shromáždění, které se uskuteční 15. března v pražské ulici Politických vězňů.

Dnešní shromáždění uspořádali Mladí konzervativci společně s Junákem - svazem skautů a skautek. K necelým pěti desítkám účastníků kromě pořadatelů promluvil i předseda ODS Mirek Topolánek. „Je nás tady málo,“ posteskl si na pódiu u Husova pomníku Topolánek, podle jehož názoru je právě proto třeba zejména mladou generaci informovat o nebezpečí komunismu.

Podobné demonstrace k výročí únorového komunistického puče se na Staroměstském náměstí konaly již v minulých letech. Jejich pořadatelé připomínají události z 25. února 1948, kdy vážně nemocný prezident Edvard Beneš přijal demisi 12 nekomunistických členů vlády a jmenoval ministry podle přání komunistického premiéra Klementa Gottwalda.

Protikomunistická demonstrace na Staroměstském náměstí
Protikomunistická demonstrace na Staroměstském náměstí
Více fotek
  • Protikomunistická demonstrace na Staroměstském náměstí autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/15/1447/144641.jpg
  • Skauti si připomněli výročí únorového komunistického puče autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/15/1447/144640.jpg