Bývalá ředitelka školky hlídala děti opilá, u soudu dostala podmínku

Hradec Králové – Bývalá ředitelka mateřské školy Stanislava Vokřálová, která loni hlídala děti opilá, dostala u hradeckého okresního soudu čtyřměsíční trest podmíněně odložený na 18 měsíců. Žena také nesmí dva roky vykonávat pedagogickou činnost s nezletilými dětmi. Sama Vokřálová k soudu nedorazila, po svém právníkovi vzkázala, že svého činu lituje. Rozsudek zatím není pravomocný, protože si obhájce ponechal lhůtu na podání odvolání, podle jeho slov to ale není příliš pravděpodobné.

Podle policie žena vloni v září hlídala opilá 18 dětí ve věku pět až šest let, žádnému z dětí se naštěstí nic nestalo. Policii do školky přivolal jeden z rodičů, kterému se nezdálo chování ředitelky: „Opírala se o skříň, od počátku mi bylo jasné, že bude asi pod vlivem,“ vzpomíná Jan Čížek.

Policie při dechové zkoušce u ženy zjistila 2,6 promile, lékaři v její krvi potvrdili 2,31 promile alkoholu. Hradečtí radní pak ředitelku školky z funkce odvolali. „My jsme byli samozřejmě překvapeni, že k takové situaci může dojít. Naštěstí se nic závažnějšího nestalo,“ uvedl mluvčí magistrátu Václav Svoboda. Vedení města pak do školky jmenovalo nového ředitele. 

Video Reportáž Přemysla Šrámka
video

Reportáž Přemysla Šrámka

Náměstek hradeckého primátora Martin Soukup celou událost vloni označil za nešťastnou událost a osobní tragédii. Vokřálová teď podle jejího právníka podstupuje léčbu, aby se už nic podobného neopakovalo.